Všichni Českoslovenští příznivci počítačových her se mohou těšit na druhé setkání fanoušků a vývojářů nezávislých her Indie Games CZ, které proběhne opět v pražském Hubu v pondělí, 12. prosince od 19 hodin.

První setkání Indie Games CZ proběhlo v pražském Hubu 18. října. Ve značně neformální atmosféře zde přes sto příchozích vyslechlo tři zajímavé přednášky (viz program na http://srazy.info/indiegamescz/1460). Poté jsme se přesunuli do nedalkého klubu Punto Azul, kde probíhal networking do ranních hodin.

Druhé setkání by mělo být méně technické a více seznamovací. Jako první představíme Lee Brimelowa. Lee pracuje pro společnost Adobe jako gaming evangelist a my máme to štěstí, že se u nás zastaví během soukromé cesty po Evropě. Lee bude mluvit v angličtině.

V druhém bloku dáme šanci třem nezávislým studiím, které představí sebe a své projekty:

  • Brněnské studio Cuketa, které vyvíjí neobvyklý mix RTS a tower defense Age of Defenders
  • Pražští ARK8 se svou hrou Coraabia, která mixuje prvky karetních her
  • a RPG v zajímavém sci-fi prostředí s hromadou skvělých ilustrací,
  • Třetím prezentovaným projektem bude Infinitum studia Allodium – hardcore válečná a budovací strategie odehrávající se na postkatastrofické mapě České Republiky.
  • Blok ukončí Flow Studio, a to se svým projektem pro iPad a iPhone: Power of Logic, který byl nedávno vydán.

Na závěr jsme pozvali Jakuba Dvorského, zakladatele brněnského studia Amanita, které má na svědomí velmi úspěšné adventury Samorost, Machinarium a spolupráci na filmu Kuky se vrací. Jakub se s námi podělí o své bohaté zkušenosti v oblasti propagace nezávislých her.

Těšíme se na vás!

Více info na http://j.mp/igcz-srazy

Zanechej komentář

K zanechání komentáře ke článku musíte být přihlášen. Přihlásit »