Tak už známe výsledky z předchozího kola, kdy jsme se pokoušeli najít esenci radosti. Tentokráte je před námi úkol ještě lákavější, a to předesignovat jakoukoliv arkádovou hru.

Comments Comments Off

“Create a joy”

Comments Comments Off

Nové kolo soutěže je tu. Tentokráte máte vytvořit 15 jednoduchých her, z nichž každá se vejde na jednu disketu (1.44MB).

Comments Comments Off

Omlouvám se všem, kteří se o víkendu marně snažili dostat na Gamedesign.cz. Nepohlídal jsem si datum expirace domény. Díky Lennymu za upozornění.

Comments Comments Off

V sobotu 25. září proběhlo tradiční setkání českých vývojářů, tentokrát v Praze. Bohužel jsem měl čas jen do 13hod, a tak jsem si stačil poslechnout pouze dopolední přednášky. To nejlepší přinesla podle mého názoru ředitelka MEDIA Desk ČR Daniela Staníková ve svém 90 minut trvajícím vystoupení, ve kterém vysvětlovala, co je třeba k podání žádosti o finanční podporu z evropských fondů. Jaké to bylo po zbytek dne budu vyzvídat od Niki v pondělí v práci.

Comments Comments Off

Leigh Alexander uveřejnil na Gamasutře analýzu, podle které bude Mafia 2 jen ztěží zisková. O týden později se ale objevila další analýza, která to popírá. K čemu se přikloníte vy?

Comments Comments Off

V nové soutěži určené herním návrhářům se musíte popasovat s požadavkem vytvořit massive multiplayer hru, u které hráč neprosedí dlouhé hodiny a přitom se necítí penalizován za to, že už nemůže hrát dál. Tvořit můžete do 14. září

Comments Comments Off

Vypadá to, že Česko bude mít letos akce pořádané pro herní vývojáře hned dvě. Zatímco to vypadá, že tradiční Game Developer Session se přesune do Prahy, nová s názvem “Game Access Summit” zůstává v Brně. Pevně věřím, že to nebude na úkor kvality.

Comments Comments Off

S potěšením na webu vítám Michala Rocha aka Herlyho, který přijal mou nabídku a stal se prvním stálým redaktorem webu. Herlyho jsem oslovil kvůli jeho vášni pro obor a proto, že své články zásadně opírá o reference. Ve dvou se nám to potáhne jistě lépe.

Comments Comments Off

iPad je konečně v prodeji. Lidé na něj stáli frontu před ne jedním Apple obchodem. Totální šílenství!. Má se jednat o revoluci postihující dokonce herní průmysl, ale tak nějak nevím… dokud to člověk nemá v ruce, těžko říct…

Comments Comments Off

Apple dnes večer představuje svůj tablet. On-line stream zde

Comments Comments Off

Po úspěchu koncepce pohybových ovladačů na Wii se do prototypování pustila také společnost Sony pro svůj playstation a Microsoft pro Xbox. Jak to tak vypadá, nakonec nebude ochuzena ani upadající komunita PC hráčů. Razer připravuje pohybový ovladač, který si podle všeho budete moci jako první vyzkoušet na hře Left4Dead 2.  Informuje o tom Gamepro.

Comments Comments Off

Gamasutra vyhlásila deset nejlepších herních počinů od nezávislých týmů a české Machinarium tak sklidilo další zasloužené ovoce.

Comments Comments Off