Další zajímavé téma na game design challenge vám přináší gamecareerguide.com. Tentokrát musíte navrhnout hru, která nepoužívá vizuální efekty.

Comments Bez komentářů »

Kontroverzní článek Shelly Warmuthové na Gamasutře rozhodně stojí za to. Co mají vizionáři Disneyho atrakcí společného s hrami? Můžeme se jimi nechat inspirovat?

Comments Comments Off

Shelly Warmuth napsala stručný článek pro Gamasutru o důležitosti rapidního prototypování. Z pohledu návrháře nic nového pod sluncem, ale určitě pěkné shrnutí pro ty z vás, kteří s významem prototypování nejsou úplně obeznámeni.

Comments Comments Off

Playtesting hraje v iteračním procesu zásadní roli. O tom, jak takový správný playtest vypadá píše Lewis Pulshiper na Gamasutře.

Comments Comments Off

Den po vydání článku “Iterativní game design” vyšel na Gamasutře shodou okolností velmi zajímavý článek věnující se stejnému tématu. Jmenuje se “Downsides to Iteration” a autorem je Adam Saltsman.

Comments Comments Off

Nezávislí vývojáři to mají v oblasti game play trochu obtížnější než velká studia. V rámci časových možností nemohou počítat se skvostnými aesthetics (grafika, animace, zvuk), a tak se musí snažit o naprostou originalitu. Takové koncepty ale často vedou k tomu, že hráč pořádně neví, co má dělat (pokud tedy nepřečte tuny textu v HOW TO PLAY screeně). Nejsem si jistý, že 3 body, které Brice Morrison ve svém článku analyzuje jsou těmi nejčastěji přehlíženými, ale důležité bezesporu jsou!

Comments Comments Off

V tomhle článku si můžete přečíst něco o tom jak stavět Level Flow Diagram a s jeho pomocí pak zkrzeva tým level designerů realizovat svou představu.

Comments Comments Off

Herní návrhář Ernest Adams se na svém blogu už nějaký ten pátek věnuje seriálu, ve kterém poukazuje na časté chyby v herních návrzích. Jeho desátý díl právě zveřejnila Gamasutra a přihodila i linky na díly předchozí.

Comments Comments Off

David McClure napsal pattern, který se věnuje balancování obtížnosti hry.

Comments Comments Off

Greg McClanahan ve svém patternu pro Gamasutru hovoří o výzvách a odměnách.

Comments Comments Off

Narazil jsem na článek Tylera Trevella, který je takovým osobitým úvodem do herního návrhářství.  Začátečníkům můžu jenom doporučit.

Comments Comments Off

Ernest Adams provádí ve svém obsáhlém článku pro Gamasutru rozbor integrace komentáře do sportovních video her.

Comments Comments Off

Oluf Pedersen se ve svém článku “The Lost Art of conversation in games” pro GCG nebál pustit i do Obliviounu. Přečtěte si jeho názor na tvorbu konverzací ve hrách. Myslím, že mu v mnoha ohledech dáte za pravdu.

Comments Comments Off